مشاور احمدی نژاد: صداوسیما با ما نیست / "هاله نور" را یک نفر دیگر گفته بود

 عصرایران - مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد اعلام کرد که صداوسیما با دولت نهم نیست.

به گزارش عصر ایران علی اکبر جوانفکر در گفتگو با روزنامه اعتماد و در پاسخ به پرسش خبرنگار این روزنامه درباره مقایسه بین عملکرد صداوسیما در زمان دولت آقای هاشمی و خاتمی و  دولت نهم گفت:" در زمان آقای هاشمی رفسنجانی، زمانی که یک کارخانه لاستیک سازی و سیمان در اردبیل راه اندازی می کردند، صدا و سیما به طور زنده راه اندازی این دو کارخانه با حضور آقای رفسنجانی را پخش می کرد. اکنون چندین برابر آن در کشور کار کرده ایم و اصلاً مردم در جریان قرار نگرفته اند. اگر نسبت به فعالیت در دولت ها حساب کنیم اصلاً مردم در جریان قرار نمی گیرند و صداوسیما اطلاع رسانی نمی کند و در خدمت دولت نیست."

مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد در ادامه با انتقاد از کم کاری صدا و سیما در پوشش اخبار فعالیت های دولت گفت:" ما اصلاً از صداوسیما راضی نیستیم...زیرا کارکرد آن به نفع دولت نیست. کارکرد صداوسیما در هیچ جا به نفع دولت نبوده است. ما در خیلی از جاها منتقد صداوسیما هستیم. صداوسیما فقط چند سخنرانی رئیس جمهور را پوشش می دهد. آیا این پوشش رسانه یی دولت است؟"

مناقشه هاله نور

در ادامه مصاحبه جوانفکر، خبرنگار اعتماد به موضوع جنجالی هاله نور می پردازد.

پس از سفرمحمود احمدی نژاد برای بار اول به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی ملل متحد فیلمی از دیدار رییس جمهور با آیت الله جوادی آملی در رسانه ها منتشر شد که در آن رییس جمهور از احساس وجود هاله نور در اطرافش به هنگام سخنرانی در مجمع عمومی به آیت الله جوادی آملی توضیحاتی می دهد.

در گفتگوی جوانفکر این موضوع دست مایه سوال و جواب های خبرنگار با مشاور مطبوعاتی رییس جمهور شده است که در ادامه عینا پرسش ها و پاسخ ها می آید:


حضرتعالی اشاره کردید وظیفه رسانه ها اطلاع رسانی دقیق، بی طرفانه، صادقانه و شفاف است. موضع گیری های آقای رئیس جمهور در چند مورد کاملاً دچار دوگانگی شده است. من از لفظ تناقض استفاده نمی کنم. از ایشان فیلمی تحت عنوان هاله نور منتشر شد که به نیویورک رفته و هاله نور را دیده است.

شما این را اشتباه منتقل می کنید. این جمله اشتباه است. ایشان نگفته هاله نور را دیده است.

دقیق تر جمله آقای احمدی نژاد را بگویم؟

بله، دقیق بگویید.

ایشان در دیدار با آیت الله جوادی آملی گفت من زمانی که پشت تریبون رفتم و در حال صحبت کردن بودم، سران کشورها همین طور نگاه می کردند و حتی پلک هم نمی زدند. دوستان بعداً به من گفتند یک هاله نور دور سر شما بود. البته خود من هم احساس کردم. این عین جمله آقای احمدی نژاد است، نیست؟

 پس خود ایشان نگفته اند من هاله نور دیده ام، گفتند یک نفر گفته است.

 گفتند خود من هم احساس کردم.

خیر، نقل قول دیگری را گفته است که ما احساس کردیم. شما در یک هاله یی از نور پشت تریبون رفته و شروع به صحبت کردید.

جمله ایشان این بوده که «من احساس کردم یک هاله نور وجود دارد».

 خیر، این طور نبوده است. من آنجا بوده ام. من در جلسه دیدار با آقای جوادی آملی بوده ام. اگر می خواهید نقل کنید، درست نقل کنید، این طور نیست. این همان دروغ هایی است که پشت سر هم چیده می شود.

خبرنگار صدا و سیما از آقای احمدی نژاد پرسید و ایشان گفتند من نگفتم هاله نور، خدا نور است، کلمه الله نور است، آیا در این دو جمله تناقض وجود ندارد؟

یعنی چه؟ دوگانگی برای چه؟ مگر کلمه الله نور نیست؟

این پاسخ با آنچه آقای احمدی نژاد در دیدار با آقای جوادی آملی می گوید، متفاوت است.

کجای این جمله تناقض است؟ ایشان نقل کرده اند یک نفر چنین چیزی را گفته است ولی چه ربطی دارد به اینکه کلمه الله نور است.

شما چرا جمله خود آقای احمدی نژاد را نمی گویید که گفتند؛ «خود من هم احساس کردم »؟

چنین چیزی نگفته اند.

فیلم آن وجود دارد.

شما ببینید و اگر بود، به مردم منتقل کنید.

 مردم ایران این فیلم را دیده اند. نیازی به انتقال مجدد وجود ندارد.

پس مردم هم دیده اند و چنین چیزی نبوده است که گفته باشند من هم چنین چیزی را احساس کردم.

یادآور می شود ، پیش از این ، برخی مقامات دولتی ، اصل این فیلم را زیر سوال برده  و آن را "مونتاژ شده" دانسته بودند ولی اینک ، جوانفکر با یک قدم به سمت واقع گرایی ، از انکار اصالت فیلم خودداری و فقط روایت دیگری از فیلم را بیان کرده است.
این فیلم در اینترنت نیز پخش شد و جزو پربیننده ترین ویدئوها قرار گرفت.

 

/ 0 نظر / 28 بازدید